poprasus-tutkijat-rajattu

POPRASUS-konsortion tutkijat hankkeen käynnistyspalaverissa Suomen ympäristökeskuksessa syyskuussa 2016. Takarivissä vasemmalta: Minna Santaoja, Marja Salo, Minna Kaljonen, Mikko Jauho ja Pasi Pohjolainen. Edessä: Satu Laakso, Mari Niva, Piia Jallinoja, Annukka Berg, Markus Vinnari ja Pekka Jokinen.


Tampereen yliopisto, Johtamiskorkeakoulu

Professori Pekka Jokinen, hankkeen vastuullinen johtaja
Pekka.T.Jokinen@staff.uta.fi

Dosentti Markus Vinnari, osahankkeen johtaja
Markus.Vinnari@staff.uta.fi

HT Minna Santaoja, tutkijatohtori
minna.santaoja@staff.uta.fi

Pasi Pohjolainen, väitöskirjatutkija
pasi.j.pohjolainen@utu.fi

 

Tampereen yliopisto, Yhteiskuntatieteiden tiedekunta

Professori Piia Jallinoja, osahankkeen johtaja
piia.jallinoja [at) staff.uta.fi

Dr Maria Ehrnström-Fuentes, tutkijatohtori

maria.ehrnstrom-fuentes@uta.fi


Suomen ympäristökeskus, SYKE

Professori Eeva Furman, osahankkeen johtaja
eeva.furman@ymparisto.fi

HT Minna Kaljonen, erikoistutkija
minna.kaljonen@ymparisto.fi

HT Taru Peltola, erikoistutkija
taru.peltola@ymparisto.fi

Marja Salo, tutkija
Marja.Salo@ymparisto.fi

MMT Ari Nissinen, ryhmäpäällikkö
ari.nissinen@ymparisto.fi


Helsingin yliopisto, Kuluttajatutkimuskeskus

VTT Mikko Jauho, yliopistotutkija
mikko.jauho@helsinki.fi

Dosentti Mari Niva, yliopistonlehtori
mari.niva@helsinki.fi